Головна    
№5 2007 №3-4 2007 №2 2007 Архів
Безсесійний контроль
"Автомати" повертаються?

      Не пройшло і року, а інститутом вже не просто ширяться чутки, а розгортаються дебати з приводу повернення "автоматів" у систему здачі сесії. Так, розгублені не лише студенти, але викладачі. Щоб хоч якось розібратись у тому, що несе нова система оцінювання, "Сходинки" вирішили дізнатися докладніше.

     Ще в минулому навчальному році у нашому інституті проводився експеримент безсесійного контролю, у якому брало участь дві групи студентів-другокурсників. Це для того, щоби перевірити, наскільки ефективним буде навчання, якщо студенти не здаватимуть сесію, а отримуватимуть оцінки за результатами поточного контролю (модулів та індивідуальної роботи). Експеримент виявився успішним.
     Детальніше про нову систему розповідає декан факультету економіки та менеджменту ЧТЕІ Олег Мирославович Бурдяк: "Вченою радою ЧТЕІ було прийнято рішення про проведення безсесійного контролю, яке передбачає зарахування підсумкового результату шляхом пропорційного переведення зароблених студентом за триместр балів відповідно до шкали оцінювання. У нашому інституті було розроблено Тимчасове положення "Про порядок проведення безсесійного підсумкового контролю знань студентів", згідно з яким коефіцієнт переводу становить 1,43. Однак для цього необхідно, щоб студент набрав щонайменше 42 бали, інакше доведеться доздавати модулі. Але якщо він хоче підвищити свій бал, то пише відповідну заяву в деканат і здає іспит чи залік в установленому порядку, відштовхуючись від кількості балів, зароблених протягом триместру. Крім того, якщо предмет входить до переліку тих, що здаються на державних іспитах, то за рішенням кафедри студенти можуть здавати його незалежно від кількості набраних балів за триместр, тобто в обов'язковому порядку. Проте це положення має тимчасовий характер і буде вдосконалюватись, тим самим забезпечуючи прозорість системи, зрозумілість її студентам та зручність у використанні викладачами".
     Між тим збиті з пантелику як студенти, так і викладачі. Перші зраділи, що не треба готуватись до сесії, і не можуть зрозуміти навіщо потрібен її розклад. І якщо раніше "автоматом" виставляли оцінки переважно відмінникам, то тепер і оцінку "задовільно" можна отримати, не здаючи залік чи іспит. Тому деякі "лінивці" вважають, що безсесійний контроль дасть їм можливість без зайвих зусиль мати в заліковій принаймні оцінку Е - "достатньо". Однак все це здається таким простим лише спочатку. По-перше, якщо студент не матиме мінімального балу, необхідного для переведення оцінки, то буде доздавати чи перездавати модулі. По-друге, поточний контроль - це лише 40 балів, чого замало навіть для задовільної оцінки. Значну частку в оцінці займає індивідуальна робота, про яку деякі студенти взагалі забувають. Однак останнім часом, коли інформація про можливість автоматичного зарахування результатів роботи студента стала новиною номер один, студенти масово подалися до бібліотеки. За словами завідуючої бібліотекою Тамари Олександрівни Сокол, "з початку грудня за один день бібліотеку на Руській та читальний зал на Центральній площі відвідує в середньому 700 студентів. Студент копіює матеріалів приблизно на 5 грн. (це враховуючи те, що ксерокси здебільшого двосторонні, а часто ще й зменшені у 2-4 рази). Зате багато хто навчився працювати з книгами, що дуже позитивно, а деякі студенти нарешті дізналися, де бібліотека".
     Отже, студенти таки вчаться самостійно працювати, хоча робити це треба систематично, а не останнього тижня перед сесією. І система безсесійного контролю зовсім не говорить про те, що вчитися треба буде менше чи легше. Просто це ще один експериментальний крок, який поки що дається нелегко, оскільки знов змушує прилаштовуватись до нових умов навчання.

Надія ГЕОРГІЯНУ


№9 22 грудня 2006

Свідоцтво про державну реєстрацію - ЧЦ №236


Засновник - Чернівецький торговельно-економічний інститут
Київського національного торговельно-економічного університету

Точка зору авторів публікацій не завжди співпадає з точкою зору редакції.



Головний редактор - Микола Антофійчук

Технічний редактор - Денис Татарчук

Коректор - Неля Колодницька

Голова редколегії - Надія Георгіяну




Адреса редакції:

Україіна, 58000, м.Чернівці,
Центральна площа, 7
Тел.: 52-21-22
 

Хто і скільки курить?
Плагіат дешевший за "антиплагіат"
Спільний проект науковців ЧТЕІ з лікарями-онкологами
Студентські "перли" на chtei.cv.ua/forum
Коротко
Чи будемо мати стандартизований додаток до нашого диплома?
Театр починається з...
Про нас пишуть...
На хлопський розум: Ануїтет
Традиційна рубрика "Наш персонаж"
Ч Т Е І спортивний