Головна    
№5 2007 №3-4 2007 №2 2007 Архів
Проект "OnkoSQL"
Спільний проект науковців ЧТЕІ з лікарями-онкологами

     Викладачами кафедри інформаційних систем та мереж спільно із кафедрою онкології, променевої діагностики, променевої терапії і радіаційної медицини Буковинського медичного університету проводиться робота над проектом "OnkoSQL", оперативної системи контролю за діагностикою раку.
     Цей проект планується впровадити в роботу медичних установ з метою створення єдиної бази реєстру перевірених пацієнтів та кількості хворих.
     Розповідає керівник розробки, завідувач кафедрою інформаційних систем та мереж ЧТЕІ Ія Андріївна Григоришин: "Доктор медичних наук Роман Васильович Сенютович звернувся до нас на кафедру з пропозицією створення спільного проекту для оперативного контролю за скринінгом раку. Розробці цієї програми передувала сумісна робота, розпочата минулого року. Було проведено дослідження та видано збірник наукових праць викладачів ЧТЕІ та БДМУ. Зараз проект "OnkoSQL" знаходиться в процесі розробки. Ввести в експлуатацію програму планується з нового року.
     Цей проект був взятий за основу для написання магістерських робіт трьома студентами спеціальності "Економічна кібернетика" ЧТЕІ . Зараз над проектом "OnkoSQL" працює студент п'ятого курсу Олексій Костинюк".
     Роботу програми продемонстрував викладач кафедри інформаційних систем та мереж ЧТЕІ Ярослав Миколайович Барасюк: "Для простоти користування і можливості встановлення на сучасну комп'ютерну техніку, програма створена в оболонці Access. Завданням, яке поставили перед собою розробники, є автоматизація введення даних з бланків про проведення оглядів. Програма дозволяє вносити в базу дані про пацієнтів, лікарів, користувачів, та інші дані, які полегшують роботу з базою, і за різними параметрами шукати інформацію. Важливим є те, що дані в базі можна редагувати".
     Стосовно проекту "OnkoSQL" розповідає Роман Васильович Сенютович, голова Фонду наукових досліджень раку, професор БДМУ: "Зараз на Буковині немає єдиного накопичувача інформації про обстежених пацієнтів та онкохворих. Цей проект дозволить налагодити процес обстеження та виявлення захворювань на ранніх стадіях. Однак аналогічна система, але дещо іншого профілю вже функціонує в Чернівцях.
     Проблемою на шляху до реалізації проекту "OnkoSQL" є застаріла техніка, що використовується в багатьох медичних установах. Зараз є потреба у впровадженні сучасного комп'ютерного обладнання.
     Створення проекту "OnkoSQL" - це велика робота. Введення в дію проекту дозволить покращити здоров'я та зберегти життя тисячі людей. Адже більшої мети, ніж порятунок життя і здоров'я людей лікар не може поставити перед собою".

Петро КУЗИК


№9 22 грудня 2006

Свідоцтво про державну реєстрацію - ЧЦ №236


Засновник - Чернівецький торговельно-економічний інститут
Київського національного торговельно-економічного університету

Точка зору авторів публікацій не завжди співпадає з точкою зору редакції.Головний редактор - Микола Антофійчук

Технічний редактор - Денис Татарчук

Коректор - Неля Колодницька

Голова редколегії - Надія Георгіяну
Адреса редакції:

Україіна, 58000, м.Чернівці,
Центральна площа, 7
Тел.: 52-21-22
 

Хто і скільки курить?
Плагіат дешевший за "антиплагіат"
"Тепер Вроцлав"
Студентські "перли" на chtei.cv.ua/forum
Коротко
Чи будемо мати стандартизований додаток до нашого диплома?
Театр починається з...
Про нас пишуть...
На хлопський розум: Ануїтет
Традиційна рубрика "Наш персонаж"
Ч Т Е І спортивний