Головна    
№5 2007 №3-4 2007 №2 2007 Архів
Авторське право
Плагіат дешевший за "антиплагіат"

     "Скачувати" реферати з інтернету тепер небезпечно, бо буде запроваджена комп'ютрна програма, яка викриватиме студентські хитрощі.
     Нещодавно в Чернівцях відбулась презентація програми порівняльного аналізу наукових текстів "Антиплагіат", яку організував Чернівецький міський центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу на чолі з Ігорем Кухарчуком. Детальніше про цю програму ми вирішили дізнатись у керівника Центру інформаційних технологій, доцента ЧТЕІ Валецької Тетяни Михайлівни.
     - Розкажіть, будь ласка, про принцип, за яким працює програма порівняльного аналізу наукових текстів.
     - Програма порівняльного аналізу наукових текстів дає можливість порівняти ступінь подібності робіт незалежно від мови, синтаксичних змін, використання синонімів під час редагування. Знайдений плагіат виділяється комп'ютером на синьому фоні, і чим вищий ступінь запозичення, тим інтенсивніший колір з'являється на екрані. Якщо фраза взята в лапки, є посилання на джерело, то цей уривок виділяється, але під час підрахунку відсотка подібності він не враховується. Для програми можна задавати різні умови: порівняння двох текстів, порівняння курсових робіт усієї групи і виявлення подібності між ними.
     - А хто є автором ідеї створення цієї програми?
     - Автором ідеї є Київський національний авіаційний університет і Науково-виробниче підприємство "Авіа-центр".
     - Чи десь уже встановлена така програма?
     - В чотирьох навчальних закладах Києва програма порівняльного аналізу наукових текстів випробовується уже протягом 4 років.
     Встановлення програми на один комп'ютер коштує 5 тис. гривень (без ПДВ), при чому право на використання продається на 1 рік.
      - Чи планується впровадження програми "Антиплагіат" в нашому інституті?
      - Для встановлення цієї програми основне бажання, а воно у нас є, адже за допомогою цієї програми ми зможемо реально підвищити якість нашої освіти.
      - Тож, коли буде куплено право на використання програми нашим інститутом?
      - Організаційні заходи щодо впровадження уже розпочались. Як тільки будуть закінчені переговори щодо остаточної ціни (а ми пробуємо торгуватись), програма буде встановлена.
      Для того, щоб "Антиплагіат" почав працювати, потрібен певний час для накопичення базою відповідної інформації. Тетяна Михайлівна розповіла, що автори програми пішли нам на зустріч і запропонували свою накопичену базу. Це значно прискорить час її встановлення в нашому навчальному закладі. І хоча в минулі роки не практикувалась здача рефератів чи наукових робіт в електронному варіанті, колись же треба починати? А тим більше, якщо це допоможе підвищити ступінь підготовки майбутніх спеціалістів і значно покращити якість освіти в Україні.

Світлана ОЛІЙНИЧ


№9 22 грудня 2006

Свідоцтво про державну реєстрацію - ЧЦ №236


Засновник - Чернівецький торговельно-економічний інститут
Київського національного торговельно-економічного університету

Точка зору авторів публікацій не завжди співпадає з точкою зору редакції.Головний редактор - Микола Антофійчук

Технічний редактор - Денис Татарчук

Коректор - Неля Колодницька

Голова редколегії - Надія Георгіяну
Адреса редакції:

Україіна, 58000, м.Чернівці,
Центральна площа, 7
Тел.: 52-21-22
 

Хто і скільки курить?
Плагіат дешевший за "антиплагіат"
Спільний проект науковців ЧТЕІ з лікарями-онкологами
Студентські "перли" на chtei.cv.ua/forum
Вітання!!!
"Студенти у вільному підприємництві"
Театр починається з...
Про нас пишуть...
На хлопський розум: Ануїтет
Традиційна рубрика "Наш персонаж"
Ч Т Е І спортивний