Головна    
№5 2007 №3-4 2007 №2 2007 Архів
Student In Free Enterprise
"Студенти у вільному підприємництві"

      SIFE (Students In Free Enterprise) - це некомерційна організація, що надає студентам можливість реалізувати програми навчання з вільного підприємництва для населення свого міста, району чи області.

     SIFE була заснована у США та існує вже понад чверть століття. У 2000 році команди SIFE були створені та працювали у 700 університетах та коледжах США, а також у 13 інших країнах. Щорічно у травні в місті Канзас-Сіті, Місурі, SIFE проводить міжнародну виставку-конкурс, на якій переможці регіональних змагань США та національних змагань у інших країнах, представляють свої проекти перед авторитетним журі. У 2000 році у виставці-конкурсі брали участь представники України та здобули спеціальну премію для новачків. Останніми роками SIFE стало швидко розповсюджуватися за межами США та перетворюватися на глобальну програму для студентів. У 2001 році національні змагання за програмою SIFE були проведені у 16 країнах, а вже у 24 країнах команди з'явились до кінця академічного року. У зв'язку із цим штаб-квартира SIFE прийняла рішення проводити світові чемпіонати серед студентських команд. Травневі змагання у Канзас-сіті зберігають статус внутрішнього американського чемпіонату. Переможці національних чемпіонатів, по одному від кожної країни, отримують запрошення на світовий чемпіонат. Так, наприклад, у 2001 році Україну на цих змаганнях представляла команда Харківського державного економічного університету.
     Загалом навчання з вільного підприємництва складається із трьох етапів:
     - Вивчення принципів функціонування ринкової економіки.
     - Вивчення принципів функціонування підприємств.
     - Оволодіння знаннями та навичками, які необхідні для того, щоб досягти успіху у глобальній ринковій економіці.

     Наша команда
     Викладач кафедри економічної теорії Д.С.Володін минулого року відвідав регіональний конкурс "Сайф", подивився як все відбувається, дізнався про вимоги конкурсу та у співпраці з Леонідом Мільманом (5 курс), Світланою Івановою (3 курс), Іваном Нікітіним (4 курс) та Яною Лазуткіною (2 курс) вирішив створити власну команду від ЧТЕІ. Разом вони розпочали роботу над проектами, які презентували на регіональному конкурсі, що відбувся в Одесі наприкінці квітня. Великою несподіванкою було те, що команда-дебютант здобула друге місце.
     За сприяння організаторів Всеукраїнського конкурсу, команди, які зайняли друге місце, запросили у Париж.
     Європейський конкурс було поділено на п'ять ліг, у кожній з яких по 4-5 команд. Переможець кожної ліги автоматично виходить до Світового конкурсу. Незважаючи на те, що наша команда зайняла друге місце, після проведення загального рейтингу команд, з'ясувалося, що за показниками Світового та Європейського конкурсів, ми на п'ятому місці, саме тому нам було вручено кубок "Дух сайфу". Отже, можна сказати, що наші дебютували на вищому рівні.

Яна ЛАЗУТКІНА,
фото автора.№9 22 грудня 2006

Свідоцтво про державну реєстрацію - ЧЦ №236


Засновник - Чернівецький торговельно-економічний інститут
Київського національного торговельно-економічного університету

Точка зору авторів публікацій не завжди співпадає з точкою зору редакції.Головний редактор - Микола Антофійчук

Технічний редактор - Денис Татарчук

Коректор - Неля Колодницька

Голова редколегії - Надія Георгіяну
Адреса редакції:

Україіна, 58000, м.Чернівці,
Центральна площа, 7
Тел.: 52-21-22
 

Хто і скільки курить?
Плагіат дешевший за "антиплагіат"
Спільний проект науковців ЧТЕІ з лікарями-онкологами
Студентські "перли" на chtei.cv.ua/forum
Коротко
Чи будемо мати стандартизований додаток до нашого диплома?
Театр починається з...
Про нас пишуть...
На хлопський розум: Ануїтет
Традиційна рубрика "Наш персонаж"
Ч Т Е І спортивний